Najczęściej zadawane pytania

W jakim obszarze realizujemy dowozy betonu?
Dostawy realizowane są w obszarze obejmującym max. 1 godzinę dojazdu na budowę. Wynika to z atrakcyjności ceny i wymogów technologicznych stawianych mieszance betonowej.

Czy realizujemy dostawy małych ilości betonu na budowy?
Tak. Jednak przy takiej dostawie wymagana jest dopłata za ładunki poniżej minimum logistycznego, który wynosi 7 m3.

Czy można samodzielnie odebrać zamówiony beton?
Tak. Uzgadniamy wtedy ilość, konsystencję i dokładnie termin odbioru.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Zamówienia przyjmowane są do realizacji bezzwocznie, czas realizacji zależy jednak od bieżąco realizowanych zleceń, dokładamy jednak wszelkich starań aby dopasować się do potrzeb klienta.

Jakie są możliwe formy płatności?
Płatności można dokonać gotówką lub przelewem bankowym na podstawie faktury pro forma.

Jaki beton wykorzystywany jest do budowy domu?
W domach jednorodzinnych beton w klasie C16/20 (B20) wykorzystywany jest przy budowie ław fundamentach, nadprożach, stropach i płytach.
Beton C8/10 (B10) jest wykorzystywany jako warstwa wyrównawczą i podkładowa pod podłogi, a także jako warstwa podkładowa w tarasach i balkonach, gdzie wytrzymałość betonu nie jest tak istotna.

Jaki jest czas wiązania betonu?

Czas wiązania betonu nie jest stały, uzależniony jest od wielu różnych czynników, m.in.: składu betonu (typ cementu w mieszance, zastosowane domieszki), warunków atmosferycznych czy odpowiednio prowadzonych czynności pielęgnacyjnych.
Dla cementu stosowanego w naszych betonach można przyjąć, oczywiście przy odpowiedniej pielęgnacji i dla optymalnych warunków pogodowych, że po 2 dniach od wbudowania beton uzyskuje ok. 30% swojej wytrzymałości charakterystycznej, a do 7 dniach uzyskuje ok. 70% wytrzymałości charakterystycznej.

Czym charakteryzuje się beton mrozoodporny?

Beton mrozoodporny jest to beton o tak dobranym składzie i parametrach, by wykazywać się odpornością na działanie ujemnych temperatur w obecności wody (cyklicznemu zamrażaniu i rozmrażaniu). Beton mrozoodporny nie oznacza jednak betonu wykonywanego podczas obniżonych temperatur.

W jakim celu stosuje się domieszki przeciwmrozowe do betonu?

Domieszki przeciwmrozowe do betonu stosuje się w celu umożliwienia prowadzenia betonowania w warunkach obniżonej temperatury, a nie w celu uzyskania "betonu mrozoodpornego". W większości domieszki te mają działanie przyspieszające wiązanie cementu, obniżające temperaturę zamarzania wody lub redukujące ilość wody w mieszance betonowej.
Podczas betonowania w obniżonych temperaturach nie należy oczywiście zapominać o wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu całego procesu (przygotowanie podłoża, zbrojeń itp.), a także o natychmiastowym rozpoczęciu właściwej pielęgnacji betonu.

Czy pielęgnacja betonu jest konieczna?

Pielęgnacja betonu jest zabiegiem o kluczowym znaczeniu dla osiągnięcia odpowiedniej jakości oraz trwałości betonu. Nawet najlepiej zaprojektowana i wyprodukowana mieszanka betonowa nie osiągnie wymaganych parametrów bez odpowiednio prowadzonej pielęgnacji.
Sposób oraz długość prowadzenia pielęgnacji zależy od: temperatury otoczenia, warunków atmosferycznych (nasłonecznienie, wiatr, wilgotność powietrza), rodzaju i właściwości zastosowanego cementu i innych. Dla każdej mieszanki, i dla konkretnych warunków betonowania, należy indywidualnie dobrać metodę pielęgnacji.

Czy realizowane są dostawy poza granice kraju?
Nie realizujemy dostaw poza granice kraju.


Kontakt:

beton@beton-goleniow.pl
tel. 091 402 13 30

PIOTR STANKIEWICZ
tel. kom. 668 431 308

BEATA MATYNIA
tel. kom. 668 840 202

Niniejsza witryna internetowa stosuje ciasteczka do dokonywania analiz. Jeśli korzystają Państwo z naszej witryny internetowej, to wychodzimy z założenia, że wyrażają Państwo zgodę na takie zastosowanie. Raz wyrażoną zgodę na zapisywanie ciasteczek można w każdej chwili cofnąć przez usunięcie ciasteczka. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na legalność przetwarzania dokonywanego na podstawie tej zgody do czasu jej cofnięcia.